dnes je 29.11.2020

Input:

Od 16.11.2020 platia pri vstupe na územie Slovenskej republiky nové podmienky

16.11.2020, Zdroj: SITA

Osoby, ktoré od pondelka 16. novembra vstúpia na územie Slovenskej republiky a ktoré počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajiny Európskej únie (EÚ), sú povinné absolvovať izoláciu v domácom prostredí alebo karanténnom ubytovacom zariadení. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Izolácia v domácom prostredí alebo karanténnom ubytovacom zariadení sa skončí obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 či pri bezpríznakovom priebehu izolácie dovŕšením jej desiateho dňa. Ďalej pri bezpríznakovom priebehu izolácie u detí do troch rokov, ukončením povinnosti domácej izolácie pre osoby žijúce s nimi v spoločnej domácnosti.

Tieto osoby sú zároveň povinné byť najneskôr bezprostredne pri vstupe na Slovensko zaregistrované na webe http://korona.gov.sk/ehranica. Počas svojho pobytu na Slovensku musia byť schopné sa preukázať potvrdením príslušníkom Policajného zboru SR. Tiež sú povinné podrobiť sa laboratórnej diagnostike na COVID-19 najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí či karanténnom ubytovacom zariadení. „Deti do troch rokov sa