dnes je 10.8.2020

Input:

Po vypuknutí pandémie pracovalo z domu o 72 percent viac ľudí

3.7.2020, Zdroj: SITA

Po vypuknutí pandémie nového koronavírusu pracovalo z domu o 72 percent viac ľudí ako pred ňou. Konštatuje to analytička Wood & Company Eva Sadovská, podľa ktorej v súčasnosti počet zamestnancov v kanceláriách opäť narastá. Sadovská dodáva, že homeoffice sa v čase koronakrízy stal efektívnym nástrojom, ako udržať zamestnancov doma a zároveň neprerušiť prevádzku firmy.

Podľa analytičky počas uplynulých rokov využívalo homeoffice pravidelne alebo občas iba deväť percent Slovákov a Sloveniek. "COVID-19 ale prepisuje štatistiky. Podľa údajov Wood & Company Real Estate (WCRE) sa presun zamestnancov z kancelárií domov naštartoval hneď v prvých týždňoch po identifikovaní prvého slovenského prípadu," uvádza analytička. Homeoffice nabral na sile koncom marca a v apríli už budovy zívali prázdnotou, keď počet ľudí v kancelárskych priestoroch klesol oproti obdobiu pred COVID-19 až o 72 percent. V jednotlivých biznis centrách sa stav zamestnancov líšil v závislosti od typu podnikateľskej činnosti nájomcov a ich technickej pripravenosti na prácu z domu.

Oproti obdobiu pred pandémiou zaviedli správcovia budov prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia, a to v záujme ochrany zdravia nájomcov, návštevníkov a