Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Zamestnanecké benefity v roku 2019

15.2.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.02.1.1 Zamestnanecké benefity v roku 2019

Mgr. MSc. Soňa Štefková, PgCert.

Zamestnanecké benefity sú, okrem dobrého platu, pre zamestnanca cesta k dlhodobej spokojnosti a k nízkej fluktuácii. Dnes sa ale nehovorí len o finančných benefitoch, ale veľmi dôležitým je najmä voľný čas, ktorý môžu stráviť s rodinou či pre svoje hobby.

Na ktoré benefity by sa v roku 2019 mali firmy zamerať?

1. Investujte do osobného rozvoja zamestnancov

Ľudia sú najväčšou konkurenčnou výhodou v akejkoľvek organizácii, a preto neváhajte investovať do rozvoja zamestnancov, a to prostredníctvom tréningov, školení či skupinového a individuálneho koučingu. Podstatné je, aby ste vybrali také témy rozvoja, o ktoré majú zamestnanci naozaj záujem. Okrem tém sebarozvoja je dôležité dodať tiež na ich duševné zdravie, a preto zorganizujte napríklad prednášky na témy ako vyhorenie či nespavosť.

2. Okrúhle stoly s lídrami vo firme

Počas okrúhleho stola môžu talenty vo firme diskutovať s lídrami o ich kariére, a teda o tom, aby ich lepšie nasmerovali v ich budúcom kariérnom raste, čo je prospešné nielen pre zamestnanca ale i pre firmu, čo sa potenciálu daného zamestnanca týka.

3. Ponúknite im dni voľna, aby ich strávili so svojimi rodinami

Čas je jedna z najcennejších „komodít” pre zamestnancov...

Táto výhoda pozostáva z bloku hodín, ktorý by bol zamestnancom poskytnutý na rodinné záležitosti, udalosti alebo starostlivosť o deti. Rovnováha medzi pracovným a osobným životom je dôležitá pre zamestnancov všetkých vekových kategórií. Ľudia sa nechcú cítiť, akoby ich rodina bola obeta za prácu. Tento benefit je dôkaz pre zamestnancov, že ich rodiny sú pre spoločnosť dôležité.

4. 4-dňový pracovný týždeň

Možno by stálo za skúšku vyskúšať a ponúknuť vo firme 4-dňový pracovný týždeň, ktorý je v dnešnej dobe toľko diskutovaný v tom pozitívnom slova zmysle – podľa mnohých prieskumov a diskusií je to skvelá cesta, ako zvýšiť efektivitu, kreativitu a najmä motiváciu zamestnancov, okrem toho sa budú cítiť ešte viac zaviazaní a lojálnejší Vašej firme.

5. Ohodnoťte zamestnancov a ich excelentné výsledky

Každý výnimočný zamestnanec by mal byť za svoje extra výsledky odmenený, a to nielen finančne, ale taktiež v prítomnosti kolegov a ďalších zamestnancov, čo je tiež forma verejného uznania.

6. Zamerajte sa na firemnú kultúru a budovanie komunity

Najmä pre mladšie generácie je veľmi dôležité, aby vedeli, aká je vízia a poslanie Vašej firmy a tiež, aké benefity prinášate pre spoločnosť - teda poskytnite zamestnancom napríklad možnosť charitatívnych akcií a rôzne formy sociálnej pomoci a rozvoja.

7. Podporte zamestnancov vo vzdelávaní

Existuje u zamestnancov niekoľko foriem na ďalšie vzdelávanie, ktoré by boli bonusom pre zamestnancov a mohli by prispieť k inovácii vo firme. Okrem plateného vzdelávania je veľmi prospešné vytvoriť tzv. inovačné skupiny alebo mastermind skupiny, cez ktoré by sa mohli zamestnanci stretnúť, aby diskutovali o tom, čo sa učia počas svojich

 
 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: